فایل ورد اثرات اکولوژيکي جاده هاي جنگلي بر روي تنوع زيستي و ترکيب گونه هاي گياهي (مطالعه موردي: طرح هاي جنگلداري ليره سر، گلندرود و مکارود)

لینک دانلود

فایل ورد اثرات اکولوژيکي جاده هاي جنگلي بر روي تنوع زيستي و ترکيب گونه هاي گياهي (مطالعه موردي: طرح هاي جنگلداري ليره سر، گلندرود و مکارود) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اثرات اکولوژيکي جاده هاي جنگلي بر روي تنوع زيستي و ترکيب گونه هاي گياهي (مطالعه موردي: طرح هاي جنگلداري ليره سر، گلندرود و مکارود) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اثرات اکولوژيکي جاده هاي جنگلي بر روي تنوع زيستي و ترکيب گونه هاي گياهي (مطالعه موردي: طرح هاي جنگلداري ليره سر، گلندرود و مکارود)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اثرات اکولوژيکي جاده هاي جنگلي بر روي تنوع زيستي و ترکيب گونه هاي گياهي (مطالعه موردي: طرح هاي جنگلداري ليره سر، گلندرود و مکارود) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي گياهي (زيست شناسي ايران)

تعداد صفحات :14

این تحقیق به بررسی تاثیر جاده جنگلی بر تغییرات پوشش علفی و ترکیب گونه های گیاهی از لبه جاده ها بسمت بخشهای داخلی آن در سه منطقه مختلف و در دو جاده آسفالته و خاکی می پردازد. بصورت انتخابی شرایط مشابه از نظر شرایط توپوگرافی، شیب و جهت مشخص گردید و در هر طرف جاده از میکروپلات های 2×2 متر برای اندازه گیری تنوع زیستی و ترکیب پوشش علفی استفاده شد. نتایج این بررسی نشان داد که شاخصهای تنوع زیستی در بالا و پایین جاده، جاده آسفالته و خاکی و در سه منطقه مورد بررسی تفاوت معنی داری نداشتند و تنها عامل اثرگذار موقعیت است که با فاصله از جاده های آسفالته و خاکی تنوع زیستی کاهش می یابد. همچنین گونه های نورپسند همانند Alnus glutinosa (L) Gaertn، Sambucus ebulus L. و Rubus hyrcanus juz و در حاشیه جاده های جنگلی دارای حضور بیشتری بوده اند.
كلید واژه: تنوع گونه ای، غنا، یکنواختی، جاده آسفالته، جاده خاکی

توضیحات بیشتر