فایل ورد بررسي اثر محيط هاي کشت پايه و تيمارهاي هورموني مختلف بر ريزازديادي گل محمدي (.Rosa damascene Mill)

لینک دانلود

فایل ورد بررسي اثر محيط هاي کشت پايه و تيمارهاي هورموني مختلف بر ريزازديادي گل محمدي (.Rosa damascene Mill) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي اثر محيط هاي کشت پايه و تيمارهاي هورموني مختلف بر ريزازديادي گل محمدي (.Rosa damascene Mill) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي اثر محيط هاي کشت پايه و تيمارهاي هورموني مختلف بر ريزازديادي گل محمدي (.Rosa damascene Mill)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي اثر محيط هاي کشت پايه و تيمارهاي هورموني مختلف بر ريزازديادي گل محمدي (.Rosa damascene Mill) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي گياهي (زيست شناسي ايران)

تعداد صفحات :12

در این پژوهش، اثر سه محیط کشت مختلف (MS، WP و QL) بر تکثیر در شیشه گل محمدی از طریق کشت قطعات جداکشت گره واجد جوانه جانبی بررسی شد و اثر این محیط های پایه بر تکثیر نوشاخه و قهوه ای شدن محیط کشت پایه ارزیابی شد. به منظور تکثیر نوشاخه، قطعات جداکشت گره واجد جوانه جانبی به محیط های کشت فوق، واجد BAP یا kin (1 و 3 میلی گرم در لیتر) منتقل شدند. بیشترین تعداد شاخه و تعداد برگ سبز در قطعه جداکشت در محیط کشت QL در تیمار BAP 3mg/l به دست آمد. به علاوه نوشاخه های تشکیل شده در محیط QL شاداب تر بوده و پایداری بیشتری داشتند. بنابراین محیط اخیر برای ریزازدیادی گل محمدی از سایر محیط ها مناسب تر بود. در بررسی ریشه زایی، شاخه های پرآوری شده در محیط کشت WP حاوی 0.2 میلی گرم در لیتر NAA ریشه دار شدند.
كلید واژه: ریزازدیادی، قهوه ای شدن، گل محمدی، محیط های پایه

توضیحات بیشتر