فایل ورد پهنه بندي شدت بيابان زايي با استفاده از مدل تاکسنومي اصلاح شده (مطالعه موردي، منطقه ابوزيد آباد کاشان)

لینک دانلود

 فایل ورد پهنه بندي شدت بيابان زايي با استفاده از مدل تاکسنومي اصلاح شده (مطالعه موردي، منطقه ابوزيد آباد کاشان) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد پهنه بندي شدت بيابان زايي با استفاده از مدل تاکسنومي اصلاح شده (مطالعه موردي، منطقه ابوزيد آباد کاشان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد پهنه بندي شدت بيابان زايي با استفاده از مدل تاکسنومي اصلاح شده (مطالعه موردي، منطقه ابوزيد آباد کاشان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد پهنه بندي شدت بيابان زايي با استفاده از مدل تاکسنومي اصلاح شده (مطالعه موردي، منطقه ابوزيد آباد کاشان) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فضاي جغرافيايي

تعداد صفحات :22

طبقه بندی و تهیه نقشه شدت بیابان زایی، به عنوان ابزاری کارآمد، نقش مهمی در ارزیابی توان محیطی و جلوگیری از بیابانی شدن یا ترمیم و احیا مناطق تخریب یافته بازی می کنند. بنابراین در این پژوهش با استفاده مدل تاکسنومی اصلاح شده (MNT) اقدام به ارزیابی و پهنه بندی آسیب پذیری زیست محیطی نسبت به خطر بیابان زایی در منطقه ابوزید آباد شد. نتایج حاصله ازکاربرد این مدل حکایت ازتوانایی بالای آن در ارزیابی و تهیه نقشه شدت بیابان زایی داشت. متوسط وزنی ارزش کمی شدت بیابان زایی برای کل منطقه، 0.54 برآورد شد، که در کلاس بیابان زایی شدید جای می گیرد. مطالعات انجام شده نشان داد که 29.5% درصد از کل منطقه مطالعاتی تحت آسیب پذیری خیلی شدید و 2.5% درصد شدیدا آسیب پذیر می باشد و آسیب پذیری با شدت متوسط (68%) بیش ترین سهم را در منطقه مطالعاتی به خود اختصاص داده است. نتایج این پژوهش امکان برنامه ریزی را برای به حداقل رساندن بیابان زایی در اثر انجام طرح های توسعه فراهم می سازد و می تواند شرایطی را ایجاد کند که با توجه به اولویت ها و پهنه بندی آسیب پذیری منطقه مطالعاتی، تعادل بین طرح های توسعه و محیط امکان پذیرگردد.
كلید واژه: مدل تاکسنومی عددی اصلاح شده (MNT)، بیابان زایی، ابوزید آباد

توضیحات بیشتر