فایل ورد تحليلي بر عوامل موثر در آسيب پذيري مسکن روستايي در برابر سانحه زلزله (مطالعه موردي دهستان سجاسرود- خدابنده استان زنجان)

لینک دانلود

 فایل ورد تحليلي بر عوامل موثر در آسيب پذيري مسکن روستايي در برابر سانحه زلزله (مطالعه موردي دهستان سجاسرود- خدابنده استان زنجان) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تحليلي بر عوامل موثر در آسيب پذيري مسکن روستايي در برابر سانحه زلزله (مطالعه موردي دهستان سجاسرود- خدابنده استان زنجان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تحليلي بر عوامل موثر در آسيب پذيري مسکن روستايي در برابر سانحه زلزله (مطالعه موردي دهستان سجاسرود- خدابنده استان زنجان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تحليلي بر عوامل موثر در آسيب پذيري مسکن روستايي در برابر سانحه زلزله (مطالعه موردي دهستان سجاسرود- خدابنده استان زنجان) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فضاي جغرافيايي

تعداد صفحات :24

مسکن به عنوان عمده ترین بخش بافت کالبدی، نقش اساسی در شکل گیری ساختار فضایی و هویت معماری روستایی دارد و مهم ترین معیار رضایت مندی از مسکن در استحکام آن خلاصه می شود. با توجه به ناپایدار بودن عرصه جغرافیایی کشور در رابطه با سانحه طبیعی زلزله، مواردی از قبیل عدم رعایت ضوابط فنی، استفاده از مصالح ساختمانی سنتی و غیر مقاوم و فرسوده بودن مساکن منجر به آسیب پذیری بیشتر سکونت گاه های روستایی در برابر زلزله شده است. هدف این تحقیق، بررسی وضعیت مسکن روستایی و عوامل تاثیرگذار در آسیب پذیری آن در دهستان سجاسرود است. به این منظور داده های مورد نیاز با استفاده از پرسشنامه و مصاحبه جمع آوری شده و با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تحلیل قرار گرفت. نتایج حاصل از تحلیل داده ها نشان دهنده پائین بودن ظرفیت های محلی برای مقابله با آسیب پذیری مسکن در برابر زلزله در بین خانواده های نمونه است. از بین ظرفیت های محلی نامناسب ترین مورد به ظرفیت کالبدی مسکن اختصاص دارد. علاوه بر این تحلیل رگرسیونی ظرفیت های محلی نشان می دهد که عوامل اقتصادی و کالبدی به ترتیب با 0.491 و 0.298 بیش ترین میزان تاثیر و عوامل نهادی و اجتماعی با 0.126 و 0.160 کم ترین میزان تاثیر را در آسیب پذیری مسکن در منطقه مورد مطالعه داشته اند.
كلید واژه: آسیب پذیری کالبدی، مسکن روستایی، سانحه زلزله، دهستان سجاسرود

توضیحات بیشتر