فایل ورد بررسي اثرات فصلي بودن فعاليت هاي گردشگري بر امنيت شغلي شاغلين بخش گردشگري (مطالعه موردي: شهر سرعين)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي اثرات فصلي بودن فعاليت هاي گردشگري بر امنيت شغلي شاغلين بخش گردشگري (مطالعه موردي: شهر سرعين) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي اثرات فصلي بودن فعاليت هاي گردشگري بر امنيت شغلي شاغلين بخش گردشگري (مطالعه موردي: شهر سرعين)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي اثرات فصلي بودن فعاليت هاي گردشگري بر امنيت شغلي شاغلين بخش گردشگري (مطالعه موردي: شهر سرعين)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي اثرات فصلي بودن فعاليت هاي گردشگري بر امنيت شغلي شاغلين بخش گردشگري (مطالعه موردي: شهر سرعين) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : برنامه ريزي منطقه اي

تعداد صفحات :20

اهمیت صنعت گردشگری که اقتصاددانان آن را سومین صنعت بزرگ دنیا می دانند، به اندازه ای است که هر کشوری علی رغم میزان سطح توسعه ای که دارد، خواهان اثرات مثبت آن اعم از توسعه اقتصادی، ارتقا ارتباطات و صلح بین المللی، بهبود استاندارد زندگی، حفاظت از میراث فرهنگی و ... است. گردشگری بیش از 7.8 درصد از استخدام جهانی و یک شغل به ازای هر 5.11 شغل موجود در جهان را به خود اختصاص داده است. با این وجود، یکی از انتقادات وارد آمده بر اشتغال زایی گردشگری، فصلی بودن آن است. این پدیده که می توان گفت گریبان گیر هر مقصد گردشگری است، بر امنیت شغلی فعالین حوزه گردشگری تاثیرگذار است. هدف پژوهش حاضر که از نظر ماهیت توصیفی تحلیلی و پیمایشی و از نظر هدف کاربردی است، بررسی تاثیر فصلی بودن، بر دو بعد مهم امنیت شغلی یعنی درآمد و ثبات شغلی است. در این پژوهش، میانگین درآمد و تعداد کارکنان قراردادی در فصول مختلف سال و همچنین دیدگاه 105 شاغل گردشگری در مورد تاثیر فصلی بودن بر درآمد و ثبات شغلی آن ها (با استفاده از آزمون T) در 3 حوزه فعالیتی گردشگری یعنی هتل، رستوران و فروشگاه های عرضه سوغات در شهر سرعین، در قالب پرسشنامه مورد ارزیابی قرار می گیرد. نتایج این پژوهش حاکی از آن است که میانگین درآمد و توزیع کارکنان قراردادی در سرعین، در فصول مختلف، متفاوت است، به این ترتیب که این دو شاخص در فصل تابستان به بیشترین مقدار خود و به ترتیب در فصول بهار، پاییز و زمستان کاهش می یابند. هم چنین فعالین این حوزه اثر فصلی بودن گردشگری (که بر تعداد گردشگران هر فصل) را بر میزان درآمد و احساس ثبات شغلی خود را تایید می کنند. راه کارهایی از جمله متنوع سازی بازار هدف گردشگری، برگزاری جشنواره و رویدادها و ایجاد مشوق هایی مانند قیمت گذاری متفاوت در فصول کم رونق می تواند موجب تعدیل اثرات نامطلوب فصلی بودن شود.
كلید واژه: گردشگری، فصلی بودن، امنیت شغلی، شهر سرعین

توضیحات بیشتر