فایل ورد مطالعه تاثير جهت هاي مختلف شيب بر ميزان توليد کتيرا در .Astragalus hypsogeton Bunge در خراسان شمالي

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه تاثير جهت هاي مختلف شيب بر ميزان توليد کتيرا در .Astragalus hypsogeton Bunge در خراسان شمالي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه تاثير جهت هاي مختلف شيب بر ميزان توليد کتيرا در .Astragalus hypsogeton Bunge در خراسان شمالي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه تاثير جهت هاي مختلف شيب بر ميزان توليد کتيرا در .Astragalus hypsogeton Bunge در خراسان شمالي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه تاثير جهت هاي مختلف شيب بر ميزان توليد کتيرا در .Astragalus hypsogeton Bunge در خراسان شمالي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيزيولوژي محيطي گياهي (پژوهش هاي اكوفيزيولوژي گياهي ايران)

تعداد صفحات :10

صمغ کتیرا، تراوه خشک شده طبیعی حاصل از برخی گونه های Astragalus بوده و به عنوان یک هیدروکلوئید با کیفیت مطرح می باشد و در صنایع غذایی، داروسازی، و پزشکی، نساجی کاربردهای فراوان دارد. گونه های گون مولد کتیرا عمدتا گونه هایی خاردار و خشکی پسند بوده که در مراتع کوهستانی و تخریب یافته گسترش یافته اند. تراکم و تولید این گونه ها در جهات مختلف شیب، بواسطه تغییرات معنی دار بارندگی و رطوبت، میزان چرای دام، شدت فرسایش و ساختمان خاک متغیر است. به منظور بررسی این تغییرات در گون کوه بهار (Astragalus hypsogeton Bung.) در طرح بهره برداری کتیرای کوه بهار خراسان شمالی، اقدام به نمونه برداری کتیرا در چهار جهت اصلی گردید. آنالیز واریانس میانگین داده ها و مقایسه نتایج با آزمون دانکن نشان داد تولید کتیرا در جهت شیب های جنوبی، بواسطه افزایش تراکم و تاج پوشش بوته های گون بیشتر از جهت های دیگر بود که خود ناشی از کمبود رطوبت خاک و متعاقب آن، حذف گونه های اصلی و کلیدی مرتع و جایگزینی گونه مهاجم گون در این جهت شیب نسبت به سایر جهت ها بویژه نسبت به جهت شیب شمالی می باشد.
كلید واژه: جهت شیب، خراسان شمالی، کتیرا، کوه بهار، گون

توضیحات بیشتر