فایل ورد رابطه توسعه اقتصادي و شدت انرژي در کشورهاي عضو اکو: مدل رگرسيون داده هاي تابلويي آستانه اي يکنواخت

لینک دانلود

 فایل ورد رابطه توسعه اقتصادي و شدت انرژي در کشورهاي عضو اکو: مدل رگرسيون داده هاي تابلويي آستانه اي يکنواخت دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد رابطه توسعه اقتصادي و شدت انرژي در کشورهاي عضو اکو: مدل رگرسيون داده هاي تابلويي آستانه اي يکنواخت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد رابطه توسعه اقتصادي و شدت انرژي در کشورهاي عضو اکو: مدل رگرسيون داده هاي تابلويي آستانه اي يکنواخت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد رابطه توسعه اقتصادي و شدت انرژي در کشورهاي عضو اکو: مدل رگرسيون داده هاي تابلويي آستانه اي يکنواخت :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش ها و سياست هاي اقتصادي

تعداد صفحات :27

برای بررسی تغییرات شدت انرژی می توان کشش درآمدی تقاضای انرژی را مورد مطالعه قرار داد، چراکه ثابت بودن شدت انرژی حاکی از رابطه تناسبی بین رشد مصرف انرژی و رشد درآمد ملی یا به عبارت دیگر واحد بودن کشش درآمدی تقاضای انرژی نسبت به تولید ناخالص داخلی می باشد. به علاوه، همواره درصد تغییرات شدت انرژی با نرخ رشد اقتصادی و کشش درآمدی مصرف انرژی متناسب است. بر این اساس، در این مقاله برای تحلیل شدت انرژی به مدلسازی تقاضای انرژی در کشورهای عضو اکو و اندازه گیری کشش های درآمدی تقاضای انرژی می پردازیم. استفاده از یک مدل رگرسیون پانل آستانه ای با توجه به یک متغیر آستانه که بر اساس تولید ناخالص داخلی سرانه تعریف شده باشد به خوبی می تواند ناهمگنی در مدل های تقاضای انرژی در کشورهای مذکور را نشان دهد. تخمین این مدل برای کشورهای عضو اکو بیانگر آن است که در این کشورها کشش درآمدی کمتر از واحد بوده و با رشد تولید ناخالص داخلی تقاضای انرژی به همان میزان رشد نخواهد کرد، در نتیجه شدت انرژی در حال کاهش است. نتایج این مطالعه نشان می دهد که در اغلب کشورهای عضو اکو کشش درآمدی در طول زمان کاهش یافته است. علاوه بر این، در کشورهای عضو اکو به دلیل ساختار اقتصادی مشابه کشش درآمدی تقاضای انرژی بسیار به هم نزدیک است. پیش بینی تغییرات شدت انرژی با استفاده از برآورد کشش های درآمدی نشان دهنده آن است که با رشد اقتصادی کشورهای عضو اکو از شدت انرژی در این کشورها کاسته می شود.
كلید واژه: شدت انرژی، کشش درآمدی تقاضای انرژی، مدل پانل آستانه ای یکنواخت

توضیحات بیشتر