فایل ورد مطالعه ويژگيهاي فنولوژيکي و ساير خصوصيات رويشي کلن هاي مختلف صنوبر گونه Populus euramericana در گيلان

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه ويژگيهاي فنولوژيکي و ساير خصوصيات رويشي کلن هاي مختلف صنوبر گونه Populus euramericana در گيلان دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه ويژگيهاي فنولوژيکي و ساير خصوصيات رويشي کلن هاي مختلف صنوبر گونه Populus euramericana در گيلان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه ويژگيهاي فنولوژيکي و ساير خصوصيات رويشي کلن هاي مختلف صنوبر گونه Populus euramericana در گيلان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه ويژگيهاي فنولوژيکي و ساير خصوصيات رويشي کلن هاي مختلف صنوبر گونه Populus euramericana در گيلان :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش هاي گياهي (زيست شناسي ايران)

تعداد صفحات :14

طرح تحقیقاتی ایجاد کلکسیون پایه مادری صنوبر در ادامه طرح ملی جمع آوری کلن های مختلف صنوبر و ایجاد خزانه سلکسیون در شرایط اقلیمی ایستگاه تحقیقات صنوبر در سال 1362 با تعداد 64 کلن از انواع کلن های صنوبر اجرا گردید (در این نوشتار فقط کلن های مختلف صنوبر گونه اورآمریکن مورد مطالعه قرار گرفته اند). همه ساله تا پایان اجرای این تحقیق فاکتورهای فنولوژی نظیر زمان ظهور گل، برگ، بذر و خزان برگ ها از شروع فصل رویش تا پایان آن مورد مطالعه قرارگرفته اند. مطالعات فنولوژی کلن های مورد تحقیق طی سالهای مختلف فعالیت حیاتی آنها از محدوده زمانی اواسط اسفند تا اواسط فروردین شروع شده و تا اواخر آذر که مصادف با پایان خزان برگهاست، پایان می یابد. اختلاف زمانی بین ظهور پدیده های حیاتی کلن های مورد مطالعه در سالهای مختلف از چند روز تا چند هفته متفاوت است. نتایج این تحقیق نشان داد که از میان 17 کلن اورآمریکن مورد مطالعه، کلن P.e.chopita زودترین و کلن P.e.94.57 دیرترین زمان گلدهی را نشان می دهند. به لحاظ آغاز فعالیت فیزیولوژیک که با ظهور برگها شروع می شود کلن P.e.488 زودتر از سایر کلنها فعالیت فیزیولوژیک خود را آغاز کرده و کلن P.e.agresgrandis دیرتر از بقیه فعالیت خود را آغاز نموده است. رسیدن بذرها و پراکنش آنها در کلن P.e.488 زودتر از سایر کلنها و در کلن P.e.costanzo دیرتر از همه شروع می شود. میزان رشد قطری در کلن P.e.triplo با میانگین قطری 24.73 سانتیمتر و کلن P.e.riminii با میانگین 15.81 سانتیمتر به ترتیب بیشترین و کمترین مقادیر رشد قطری را به خود اختصاص داده اند. از لحاظ رشد ارتفاعی کلن P.e.94.57 بیشترین مقدار (31.48 متر) و کلن P.e.chopita از نظر رویش ارتفاعی کمترین مقدار را داشته است (22.4 متر).
كلید واژه: صنوبر، کلن، فنولوژی، گلدهی، برگدهی، رویش

توضیحات بیشتر