فایل ورد بررسي آزمايشگاهي اثر زبري جداره نهر مستطيلي بر فراسنج هاي هيدروليکي جريان در قوس 90 درجه با نسبت شعاع به عرض 2

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي آزمايشگاهي اثر زبري جداره نهر مستطيلي بر فراسنج هاي هيدروليکي جريان در قوس 90 درجه با نسبت شعاع به عرض 2 دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي آزمايشگاهي اثر زبري جداره نهر مستطيلي بر فراسنج هاي هيدروليکي جريان در قوس 90 درجه با نسبت شعاع به عرض 2  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي آزمايشگاهي اثر زبري جداره نهر مستطيلي بر فراسنج هاي هيدروليکي جريان در قوس 90 درجه با نسبت شعاع به عرض 2،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي آزمايشگاهي اثر زبري جداره نهر مستطيلي بر فراسنج هاي هيدروليکي جريان در قوس 90 درجه با نسبت شعاع به عرض 2 :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي منابع آب

تعداد صفحات :17

مطالعه حاضر به منظور بررسی اثر زبری جداره نهر مستطیلی بر فراسنجهای هیدرولیکی جریان در قوس 90 درجه تند با نسبت شعاع انحنای خط مرکزی به عرض 2 انجام شد. آزمایشها به ازای سه زبری جداره 0.5، 2 و 5 میلی متر در عدد فرود ثابت 0.17 انجام گرفت. در هر آزمایش، و در طول قوس، مولفه های سه بعدی سرعت جریان با استفاده از سرعت سنج JFE ALEC در 480 نقطه اندازه گیری شد. ترسیم بردارهای سرعت و الگوی جریان با استفاده از نرم افزارهای Surfer و Ttecplot انجام گرفت. نتایج نشان دادند که در لایه نزدیک سطح آب، خطوط جریان به سمت جداره بیرونی، و در لایه نزدیک کف، خطوط جریان به سوی جداره داخلی کشیده شده اند، که با افزایش زبری جداره، انحراف خطوط جریان افزایش یافته است. ناحیه پر سرعت در محدوده 30 تا 60 درجه بیشتر به سمت جداره داخلی، و در امتداد عمق توزیع شده است، که از موقعیت 60 درجه به بعد به سمت جداره خارجی کشیده می شود. هسته اصلی جریان ثانویه نزدیک جداره داخلی دیده شد که به ازای هر سه زبری جداره در ناحیه 60 درجه قوس شکل گرفت. افزایش زبری باعث به تاخیر افتادن استهلاک هسته جریان ثانویه در انتهای قوس گردیده است. افزایش زبری جداره باعث افزایش تنش برشی بستر در نواحی پر تنش شده است. همچنین، محدوده 70 تا 80 درجه قوس به عنوان ناحیه با بیشترین قدرت جریان ثانویه تعیین گردید. در یک مقطع عرضی، با افزایش زبری جداره نهر، قدرت جریان ثانویه کاهش یافته است.
كلید واژه: قوس تند، زبری بدنه، سلول چرخش، تنش برشی

توضیحات بیشتر