فایل ورد تاثير تغيير مقطع تحصيلي از کارشناسي ارشد پيوسته به ناپيوسته بر انتخاب دانشجو براي تحصيل در رشته معماري

لینک دانلود

 فایل ورد تاثير تغيير مقطع تحصيلي از کارشناسي ارشد پيوسته به ناپيوسته بر انتخاب دانشجو براي تحصيل در رشته معماري دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تاثير تغيير مقطع تحصيلي از کارشناسي ارشد پيوسته به ناپيوسته بر انتخاب دانشجو براي تحصيل در رشته معماري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تاثير تغيير مقطع تحصيلي از کارشناسي ارشد پيوسته به ناپيوسته بر انتخاب دانشجو براي تحصيل در رشته معماري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تاثير تغيير مقطع تحصيلي از کارشناسي ارشد پيوسته به ناپيوسته بر انتخاب دانشجو براي تحصيل در رشته معماري :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نامه معماري و شهرسازي

تعداد صفحات :18

تاکنون در نحوه پذیرش دانشجو برای تحصیل در رشته معماری دو تغییر عمده ایجاد شده است. ابتدا آزمون طراحی حذف شد و سپس مقطع آن از کارشناسی ارشد پیوسته به ناپیوسته تغییر یافت. تغییر مقطع این رشته موجب شده است داوطلبانی با ویژگی های متفاوت از قبل پذیرفته شوند که در این مطالعه به تفاوت ویژگی های داوطلبان پذیرفته شده در رشته معماری در دوره قبل و بعد از تغییر مقطع آن پرداخته می شود. در این پژوهش به کمک آمار و اطلاعات دریافت شده از سازمان سنجش کشور، عملکرد پذیرفته شدگان در رشته معماری در کنکور سراسری قبل و پس از تغییر مقطع این رشته مورد تحلیل کمی قرار گرفت. برای سنجش علایق و انگیزه های داوطلبان پذیرفته شده در رشته معماری به تحلیل کمی و کیفی پرسش نامه طراحی شده برای این منظور نیز پرداخته شد. به علاوه برای محک زدن عملکرد تحصیلی دانشجویان، پرسش نامه ای که پاسخ دهندگان آن استادان بودند، تحلیل کیفی شد. بنا به نتایج پژوهش انجام شده، تغییر مقطع معماری از کارشناسی ارشد پیوسته به ناپیوسته، موجب شده است دانشجویانی با علایق و توانایی های متفاوت برای تحصیل در این رشته پذیرفته شوند. با توجه به جوانب مثبت و منفی این تغییر در نحوه برگزاری آزمون معماری، ایجاد مجموعه ای از تحولات در شیوه های آموزش جهت این دسته از دانشجویان ضروری به نظر می رسد.
كلید واژه: معماری، مقطع تحصیلی، کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته

توضیحات بیشتر