فایل ورد مقايسه اکسيژن مصرفي کل به هنگام ورزش بيشينه پس از دو نوع گرم کردن شديد و متوسط در زنان بسکتباليست نخبه

لینک دانلود

 فایل ورد مقايسه اکسيژن مصرفي کل به هنگام ورزش بيشينه پس از دو نوع گرم کردن شديد و متوسط در زنان بسکتباليست نخبه دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقايسه اکسيژن مصرفي کل به هنگام ورزش بيشينه پس از دو نوع گرم کردن شديد و متوسط در زنان بسکتباليست نخبه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقايسه اکسيژن مصرفي کل به هنگام ورزش بيشينه پس از دو نوع گرم کردن شديد و متوسط در زنان بسکتباليست نخبه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقايسه اکسيژن مصرفي کل به هنگام ورزش بيشينه پس از دو نوع گرم کردن شديد و متوسط در زنان بسکتباليست نخبه :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فصلنامه تحقيقات در علوم زيستي ورزشي

تعداد صفحات :12

هدف از پژوهش حاضر مقایسه کل اکسیژن مصرفی به هنگام ورزش بیشینه پس از دو نوع گرم کردن شدید و متوسط در بازیکنان بسکتبال زن تهرانی می باشد. در پژوهش حاضر 7 بازیکن بسکتبال زن نخبه با میانگین سنی 21±1.52 سال و میانگین قد 166.8±3.72 سانتی متر و وزن 60.85±5.76 کیلوگرم به صورت هدفمند از بین تیم های بسکتبال دسته یک استان تهران انتخاب شدند. آزمودنی ها در دو جلسه جداگانه دو پروتکل گرم کردن متوسط (با 65 درصد ضربان قلب بیشینه) و گرم کردن شدید (با 85 درصد ضربان قلب بیشینه) را به مدت شش دقیقه پیش از ورزش اجرا کردند. پس از آن ورزش بیشینه را بر اساس پروتکل بالک و ویر تا رسیدن به واماندگی اجرا کردند. شاخص های تنفسی توسط دستگاه تجزیه گازهای تنفسی مدل ZAn600 اندازه گیری شد و ارزیابی ترکیبات بدنی از دستگاه سنجش ترکیبات بدنی Body In مدل Venus 5.5 استفاده شد. بررسی ها نشان داد که گرم کردن شدید موجب کاهش اکسیژن مصرفی کل و کارایی بهتر ورزشکار به هنگام ورزش بیشینه می شود.
كلید واژه: اکسیژن مصرفی، پویایی اکسیژن مصرفی، گرم کردن، ورزش بیشینه

توضیحات بیشتر