فایل ورد بررسي اثرات ضد باکتريايي و ضد قارچي عصاره هيدروالکلي اکاليپتوس (Eucalyptus globulus labill) بر پوست و آبشش بچه ماهيان کپور معمولي (Cyprinus carpio)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي اثرات ضد باکتريايي و ضد قارچي عصاره هيدروالکلي اکاليپتوس (Eucalyptus globulus labill) بر پوست و آبشش بچه ماهيان کپور معمولي (Cyprinus carpio) دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي اثرات ضد باکتريايي و ضد قارچي عصاره هيدروالکلي اکاليپتوس (Eucalyptus globulus labill) بر پوست و آبشش بچه ماهيان کپور معمولي (Cyprinus carpio)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي اثرات ضد باکتريايي و ضد قارچي عصاره هيدروالکلي اکاليپتوس (Eucalyptus globulus labill) بر پوست و آبشش بچه ماهيان کپور معمولي (Cyprinus carpio)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي اثرات ضد باکتريايي و ضد قارچي عصاره هيدروالکلي اکاليپتوس (Eucalyptus globulus labill) بر پوست و آبشش بچه ماهيان کپور معمولي (Cyprinus carpio) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آبزيان و شيلات

تعداد صفحات :9

ضرورت پیشگیری از بروز بیماری و همچنین درمان مناسب، صحیح، کم هزینه و با عوارض جانبی پایین دارای اهمیت بسیار بالایی است. در این بین استفاده از روش های درمانی با گیاهان دارویی که دارای اثرات آنتی باکتریایی و قارچی مناسب باشند می تواند به عنوان روشی قابل اطمینان استفاده گردد. بدین منظور این تحقیق در بهار سال 91 در مرکز تحقیقات علوم شیلاتی و فنون دریایی دکتر کیوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با هدف بررسی خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی عصاره اکالیپتوس بر روی پوست و آبشش بچه ماهیان کپور معمولی صورت پذیرفت. در این آزمایش ها از روش حمام کوتاه مدت برای کنترل آلودگی های باکتریایی و قارچی پوست و آبشش بچه ماهیان کپور معمولی به وسیله عصاره هیدروالکلی اکالیپتوس استفاده شد و با گروه شاهد (بدون دارو) مقایسه گردید. اثرات این عصاره با غلظت های 150، 100، 50 میلی گرم در لیتر با سه تکرار به مدت 30 دقیقه در سه روز متوالی و طی سه هفته انجام گرفت. بین تیمارهای گروه آزمایشی اکالیپتوس میانگین شمارش کل باکتریایی و قارچی پوست و آبشش کمتر از گروه شاهد بوده و اختلاف معنی دار آماری مشاهده شد (p<0.05). اما مقادیر 150، 100 میلی گرم در لیتر اکالیپتوس عملکرد بهتری در مهار عوامل باکتریایی و قارچی در بچه ماهیان کپور معمولی داشت.
كلید واژه: کپور معمولی (Cyprinus carpio)، اکالیپتوس، پوست، آبشش

توضیحات بیشتر